právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

VIDEO: VÁNOČNÍ OZVĚNY

05. 01. 2023 - 10:56 | Narodil se Kristus pán a s ním nová koleda z Jeseníků a Hané. Podívejte se na povedené vánoční video

Nádherné záběry Jeseníků a Hané zdobí nový vánoční videoklip, který pro své fanoušky natočila šumperská kapela O5 a Radeček ve spolupráci se zábřežským dechovým orchestrem KMČ. V klipu účinkuje také populární písničkář Voxel. Koleda Narodil se Kristus pán dostala novou hudební i obrazovou podobu, která představuje dvě jedinečná místa našeho kraje - Svatý Kopeček a Dalimilovu rozhlednu u Paprsku.

“Založili jsme milou tradici a držíme ji. Už třetí rok po sobě jsme vyrazili na krásná signifikantní místa našeho kraje, kde společně s kamarády z kapely O5 a Radeček natočíme vánoční videoklip s oblíbenou koledou. Tentokrát se k nám přidal i bezva parťák Vašek Lebeda alias Voxel, který dříve žil v Olomouci a nyní s rodinou obývá jesenické hory u Rýmařova,” uvedl pořadatel festivalu Koule Fest Daniel Kašpar, který vznik klipu inicioval.

Známí umělci zavedou diváky do okolí horského střediska Paprsek a taky Svatý Kopeček u Olomouce. “Těší nás, že tuto krásnou koledu natočili muzikanti z našeho regionu a že se jako první bude hrát na Radiu Haná, které podporuje regionální tvorbu,” dodal programový ředitel Radia Haná Marek Berger.

"Už třetí rok po sobě nám natáčení koledy zpříjemnilo předvánoční čas. I když zima nás tentokrát pozlobila. Termín i místo natáčení jsme kvůli nepříznivému počasí několikrát měnili a nakonec jsme stejně nahrávali v mrazu a větru. Ale i to patří k Jeseníkům, takže zatímco v předchozích dvou klipech jsme ukázali hory zalité sluncem, tentokrát uvidíte jejich temnější stránku," říká s úsměvem zpěvák kapely O5 a Radeček Tomáš Polák.
 

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!