právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

OBRAZEM: HANÁCKÁ NECKYÁDA 2023

16. 08. 2023 - 11:29 | I přes posunutí termínu si 4. ročník Hanácké neckyády nenechalo ujít mnoho zábavychtivých návštěvníků a rozhodně nelitovali.

Kromě doprovodného programu pro děti i dospělé byl největším lákadlem hlavní závod vlastnoručně vyrobených plavidel, na kterých si kapitáni se svými týmy dali opravdu záležet. Zábavný den začal již v dopoledních hodinách plavbami  pohádkovým lesem, v odpoledních hodinách pak proběhl závod na traktorových duších, sprint na nafukovacích lehátkách a také časovka na paddleboardech. Počasí přálo a tak si někteří soutěživí závodníci vyzkoušeli všechny tři disciplíny.

A pak už přišel na řadu napjatě očekávaný hlavní závod. Přihlášeným účastníkům rozhodně nechyběla nápaditost, kreativita a k tomu přidali i skvělé technické zpracování svých plavidel. Na všech bylo vidět také nadšení a radost z uznalého potlesku a povzbuzování diváků, kteří v hojném počtu obsadili břehy Mlýnského potoka a při sjezdu plavidel se velmi dobře bavili.

A kdo toto nevšední klání vyhrál? Vítězem v kategorii originalita se stalo do detailu propracované plavidlo Mrazík s funkční otočnou chaloupkou baby Jagy. “Mákli jsme si, ale taky jsme se u toho dost dobře bavili. A ocenění diváků i poroty je pro nás tou největší odměnou,“ říká kapitán vítězné posádky Petr Hrbek z SDH Horky nad Moravou. Na druhém místě se umístila Eko parta a třetí místo obsadily Pirátské vodní boty.
 

V kategorii masky obsadilo první místo plavidlo s názvem Hanácké salón, na druhém místě se umístilo plavidlo pojmenované podle již zlidovělé hlášky: To je dost, žes nás dědku taky jednou vyvez a třetí místo patřilo plavidlu pojmenovanému Černá perla z Libhošťa.

Ani po hlavním závodě se však nešlo domů a zábava pokračovala vystoupením kapely Acoustic Lumen, kteří hráli jednu hudební pecku za druhou. “Slunce nad hlavou, usměvaví lidé všude kolem, co víc si člověk může přát? Je radost vidět, že se lidé baví. A těší mne dvojnásob, že tahle naše akce oslovuje čím dál víc návštěvníků,“ říká jeden z organizátorů a majitel kempu Pádlo Morava Zdeněk Bezloja, který dále dodává, “už teď se těšíme na další ročník.”

“Jsem velmi rád a těší mne, že lidé z Olomouce a okolí přijdou akci podpořit a pobavit se. Zároveň bych chtěl velmi poděkovat všem tvůrcům plavidel, kteří opět dokázali, že zlaté české ručičky nejsou jen fikce, ale krásná realita. A k tomu přidali ještě i hromadu humoru, což je naprosto úžasné,“ doplňuje svého kolegu David Foretník, ředitel Radia Haná a zároveň druhý organizátor akce. “Rád bych také poděkoval všem partnerům a podporovatelům akce, bez kterých by se Hanácká neckyáda nemohla uskutečnit,“ dodává ještě.

Celá fotogalerie z akce je umístěna zde


Hanácká neckyáda – 4.ročník, 12.8.2023, kemp Pádlo Morava v Horce nad Moravou
WEB: www.radiohana.cz a padlo-morava.cz
Facebook: https://www.facebook.com/Hanackaneckyada

 

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!