právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

VIDEO: Dračí lodě 2016

22. 08. 2016 - 10:59 | Přehlídka krásných žen, svalnatých mužů a nejdrsnějšího dračího nasazení. I v takovém znamení se nesl jubilejní 10. ročník festivalu dračích lodí v Kojetíně. Celým programem vás tradičně provedlo Radio Haná.

Je sobota, čtvrt na devět ráno. Právě vjíždíme do areálu loděnice v Kojetíně. Dobře to tu známe a zdravíme se se známými tvářemi. Chystáme aparaturu, provádíme zvukovou zkoušku, na stojáka si dáváme kafe, k němu přikousáváme makovec a těsně před devátou hodinou hlásíme nalodění posádek na první závod. Ano, je to zase tady. Kojetínská loděnice se začíná plnit desítkami lidí a brzy jich jsou stovky. 

Pádla draků a dračic se opět zakousnou do vody a všichni mají jeden hlavní úkol. Být rychlejší, než protivník. Vlastně dva úkoly, Tetn další zní - pořádně si užít víkend, ať už v tabulce dojedete na jakémkoliv místě. Připraveni? Lodě seřazeny, pádla jsou jen pár centimetrů nad vodou a jako by dychtily po kontaktu s vodní hladinou. Brzy se dočkají. Tři, dva, jedna, jdeme na to! Oblíbený festival v Kojetíně je zahájen!

 

Letošní závody nenabídly jen tradiční závody dračích lodí z celé České republiky, ale také mezinárodní posádky, speciality z grilu, perfektní zelňačku, vychlazené pivko pro dospělé, limču pro děi a organizátoři během soboty nezapomněli ani na pořádnou porci zmražených nanuků.

Sobota nám nad Kojetíne přivezla polojasno a letní teploty se dostaly na 28°. Neděle propršela, ale ani to nám nepokazilo náladu. Jezdili jsme, bojovali, užívali si každou minutu dračích závodů. Tohle je místo, kam se tým Radia Haná pravidelně rád vrací a už netrpělivě vyhlížíme ročník s pořadovým číslem 11. S námi můžete počítat. Děkujeme organizátorům, všem posádkám i divákům. Kojetín a široké okolí budou mít opět na co vzpomínat!

Zajímají vás další skvělé akce, na kterých byste neměli chybět? Nalaďte si Radio Haná. Jsme partneři nejlepších akcí v regionu!

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!