právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

Karle, bojuj!

06. 11. 2015 - 10:33 | Karel Gott posílá pozdravy z nemocnice.
zdroj: http://www.tyden.cz/obrazek/201506/55795b1b68344/crop-825598-gott.jpg

Jedna z jeho mnoha písní se jmenuje "To musím zvládnout sám" a zpívá se v ní i "...na to snad sílu mám...". Nejen, že se s rakovinou utká on sám, ale po jeho boku je také profesionálně vybavený lékařský tým a denně na něj myslí desetitisíce fanoušků. Poslechněte si vzkaz, který Karel Gott nahrál:Non-Hodgkinův lymfom

"Non-hodg... co?" Říkáte si, že to slyšíte úplně poprvé? Ano. Podle lékařů o tomto onemocnění zatím Češi moc nevědí. Lymfom znamená obecné pojmenování zhoubných onemocnění krve vznikajících nejčastěji v mízních (= lymfatických) uzlinách, ale i v dalších orgánech mízního systému.

Příznaky a léčba

Toto onemocnění se nejčastěji projevuje horečkami a hubnutím, nočním pocením, nechutenstvím a ztíženým dýcháním. Léčí se pomocí chemoterapie nebo biologickou léčbou.

Zrušené koncerty

Zdraví je vždy až na prvním místě. Proto "Zlatý hlas z Prahy" ruší všechny koncerty do konce roku a neuvidíme jej ani na předávání Slavíků. Zdravotní stav Karla Gotta pro vás sledujeme každý den!

Mario Lemieux, Jiří Bartoška a další se uzdravili

Non-Hodgkinův lymfom se daří vyléčit u 70 až 80 % nemocných. S nemocí se statečně poprali Jiří Bartoška a nemoc porazila také Tena Elefteriadu. Boj se šťastným koncem absolvovali i legendární hokejista Mario Lemieux nebo australská zpěvačka Delta Goodremová.
 

Tena Elefteriadu
 Mario Lemieux
Delta Goodremová

Ne vždy se to podaří

V minulých letech lymfomu podlehli např. herec a zpěvák Jiří Grossman, který trpěl touto rakovinou na začátku 70. let, kdy nebyla medicína v léčbě nádorových onemocnění tak daleko jako dnes.

Lymfomu podlehla v roce 2011 ve věku 36 let také herečka Zuzana Dřízhalová, která s rakovinou bojovala několik let a spoluzakládala občanské sdružení Lymfom Help, které si dává za úkol pomáhat pacientům, vytvářet pro ně motivační programy, organizovat vzájemná setkání a informovat veřejnost.


 

Karle, bojuj!

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!