právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY

Nákupy on-line

01. 12. 2015 - 11:34 | Stále více Čechů shání dárky přes internet. Jaká máme práva při nákupech v e-shopech? Do kdy je možné zboží vrátit a na co si dát pozor? 
zdroj: https://pixabay.com/cs/ipad-pr%C3%A1ce-v%C3%BDpad-surfovat-%C4%8D%C3%ADst-718411/

Podle internetového průzkumu serveru novinky.cz budou letos Češi dárky nejčastěji vybírat na internetu a ve velkých obchodních centrech. Ano, víme, že nákupy v e-shopech mohou být pohodlné. Vše zajímavé si projedete v pohodlí domova u klávesnice a nemusíte nikam chodit, protože  zboží Vám dojde až do domu. I přesto nabádáme k opatrnosti.

Důvěřuj, ale prověřuj

Před nákupem si internetový obchod proklepněte. Na internetových diskuzích zkontrolujte, jak jsou s ním ostatní nakupující spokojení a jak jej hodnotí. Extrémně nízká cena nemusí být zárukou kvality, případně pozitivního přístupu k případným reklamacím. Při nákupech on-line máme právo do 14-ti dní odstoupit od kupní smlouvy a zboží vrátit. E-shopy pak vrací jak cenu výrobku, tak i poštovné.

Vracíme poškozené

Posluchačka Markéta S. z Postřelmova se ptá: "Co když si koupím nový smartphone, budu jej např. 10 dní používat a během této doby se mi trochu poškrábe. Je možné jej také (mírně poškozený) vrátit v dané lhůtě 14 dnů?" Rozhodně ano. Internetový obchod ovšem na daný stav výrobku může brát zřetel a nemusí proplatit jeho celou počáteční cenu.

Šetříme poštovné

Připomínáme, že cena zveřejněná u výrobku, nemusí být konečná. V dalších fázích objednávky se k ní také s největší pravděpodobností připočte i cena za poštovné a balné. Existuje poměrně jednoduchá varianta, jak za něj ušetřit. Některé eshopy nabízejí vyzvednutí zboží na svých prodejnách nebo na tzv. checkpointech. Pokud se tedy místo vyzvednutí nachází např. ve vaší obci, výjde levněji, nechat si dárek poslat tam a poté si jej osobně vyzvednout.

Poslouchejte on-line

On-line můžete nejen nakupovat, ale i poslouchat nejlepší vánoční výběr Radia Haná. Už jste zkusili náš on-line přehrávač?

Přejeme pěkné Vánoce

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!