právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

Bramborový salát

17. 12. 2015 - 10:31 | Ptáme se slavných: V čem je o Vánocích výjimečný právě Váš bramborový salát?
 
zdroj: https://pixabay.com/cs/brambor-sal%C3%A1t-potraviny-j%C3%ADdlo-895006/

K Vánocům neodmyslitelně patří bramborový salát. Na Štědrý večer si na něm pochutnává většina našeho týmu. Náš expert na reklamní spoty David Kousal salát připravuje "po rockersku". Koupí ostrou nakládanou zeleninu a chlubí se pikantnější příchutí.  Například Lukáš Kobza salát od malička nejí. Marně se už několik let snažíme zjistit proč, ale Lukáš jen zarytě mlčí a usmívá se. 

Místo odpovědi jsme se dočkali jiného milého překvapení. Společně s Martinou z ranního studia zavolali známým osobnostem a položili otázku: Kdo dělá bramborový salát u Vás a v čem je nejlepší?

Starosta Šternberka Stanislav Orság nechává přípravy na manželce:

Primátor Olomouce Antonín Stanek sází na jednoduchost:

Fotbalový trenér Leoš Kalvoda sází na domácí brambory:
 
Zpěváka Voxela letos čeká premiérové chystání salátu:

Moderátor Rey Koranteng jí salát opravdu jen na Vánoce:

Jak děláte bramborový salát Vy? Zeptali jsme se i na našem Facebooku:

Historie bramborového salátu není zcela zřejmá

Jak vlastně vznikl bramborový salát, se přesně neví. V knihách slavných kuchařek Magdaleny Dobromily Rettigové a Marie Janků-Sandtnerové nenajdeme o bramborovém salátu v dnešní podobě žádnou zmínku, byť jistý druh salátu z brambor připravovaly už i ony. 

První recept na smaženého kapra servírovaného s bramborovým salátem se do českých kuchařek dostává v roce 1924. Salát tehdy neobsahuje kořenovou zeleninu, ale poctivá porca majonézy v něm nechybí. Nejdříve se jedná o jídlo pro bohaté, pak se dostává i do dalších rodin.

Ještě před servírováním...

Bramborový salát by se měl chystat ideálně den předem, aby se stihl pěkně uležet. A než si na něm pochutnáte, podívejte se, jaká další překvapení pro Vás chystáme na Štědrý den.

Ozvěte se nám

Ozvěte se nám

585 22 55 88
585 22 55 88 dopravní zpravodajství