právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY

SPORT: Repre hledá střelce

12. 10. 2016 - 10:55 | Bude nás hra bez gólů stát účast na mistrovství světa 2018?
zdroj: Jaroslav Ožana, ČTK

Češi do toho!

Pohled na tabulku kvalifikace MS 2018 není pro fanouška české trikolóry nijak radostná. Ano, rozdíly kvality mezi světovými kluby se začínají zmenšovat, ale (při vší úctě) kdo by ještě před pár lety pomyslel na to, že se nadřeme při zápasu s Ázerbajdžánem:
 
Zdroj: Sport.cz

"Pánové, takhle ne...". Minimálně tato věta (ale podle našeho mínění rozhodně mnohem ostřejší) letěla šatnou z úst trenéra Jarolína po kvalifikačním utkání na MS 2018, při kterém Česko nastoupilo proti Ázerbajdžánu! Po předchozí "milosrdné" prohře 0:3 s Německem (Germáni při troše snahy mohli dát více gólů), měli naši šanci napravit si u fanoušků reputaci.

Chladno, déšť, fandící stadion!

Na stadion ve Vítkovicích i přes chlad a déšť dorazilo přes 12 000 fanoušků, kteří se nespokojïli jen s televizním přenosem ve vyhřátem obávku a vytvořili skvělou atmosféru. Česká reprezentace svým fandům bohužel ani jednou nedala šanci, zakřičet si göl a ruce vítězně zvednout nad hlavu. Ázerbajdžán do zápasu vlétl s dobře organizovanou obranou, na kterou fotbalisté se lvem na hrudi nedokázali vyzrát.  

Ve středu ráno jsme současnou situaci naší reprezentace rozebírali s brankářem Tomášem Vaclíkem:

Postup na mistrovství světa? Asi, možná, věříme...

Jenže věřit nestačí. Ve fotbale se hraje na góly, na body a těch mají na svém kontě zatím víc naši soupeři. Česká reprezentace navíc ve třech kvalifikačních utkáních ani jednou nerozvlnila síť soupeře a po každém zápase bez branek se kvalifikování na světový šampionát vzdaluje mílovými kroky.

V Radiu Haná ještě stále věříme v úspěch a budeme fandit dál. Ale co fanoušci? Ještě jim nedošla trpělivost? Další šanci na reparát naši dostanou 11. listopadu, kdy se na zeleném pažitu pokusí zdolat Norsko.

Poslouchejte novinky ze světa sportu každý den na Radiu Haná ve zprávách před celou hodinou. Vysíláme pro vás i online!

Češi do toho!


 

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!