právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY

ANKETA: EET pokladny

02. 03. 2017 - 10:30 | Vyrazili jsme do obchodů a zeptali se na zkušenosti s EET.

Ať už nakupujete v supermarketech nebo máte svou oblíbenou sámošku za domem, možná jste zaznamenali změnu v podobě zavedení EET. Platí od 1. března. Informace o našem nákupu se vmžiku přesunou na finanční správu a prodavači nám nově dávají účtenky s unikátními EET kódy. Ministerstvo financí chce navíc od léta zavést účtenkovou loterii. Každý měsíc se mají losovat výherní účtenky a jejich majitelé si mohou přijít na finanční odměny nebo dokonce na nové auto!

"My jsme naposledy nakupovali během víkendu, kdy u nás v obchodě platil ještě starý systém. Zatím jsem si toho nevšiml", říká produkční specialista Radia Haná David Kousal.

Ranní moderátor Lukáš Kobza dodává: "U nás v sámošce měli EET zavedenou ještě před koncem února. Prý první dva dny celkem katastrofa, měli totiž problémy s nastavením systému. Teď už to funguje v pohodě, jen si musí pamatovat všechny ty kódy". 

"Když nad tím přemýšlím, pořádně jsem to v obchodech ještě ani nezaregistrovala", doplňuje redaktorka Radia Haná Markéta Dosoudilová.

Inu, vyrážíme do moravských obchodů a na EET se ptáme přímo prodavaček. Poslechněte si jejich názory:

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!