právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY

ROZHOVORY: Lea a Štěpán

10. 02. 2020 - 12:13 | "Radio Haná jsem ladila s rodiči už jako malá holka", říká naše odpolední posila Lea Vaculková. Svou cestu za mikrofon mapuje i Štěpán Horák.

Mediální portál www.radiotv.cz přináší (po rozhovoru s programovým ředitelem Markem Bergerem) druhou část bleskových interview s našimi odpoledními hlasy Leou Vaculkovou a Štěpánem Horákem. Co na sebe prozradili?

Lea Vaculková

RadioTV: Leo, od května letošního roku vás mohou slýchat posluchači Radia Haná, především o víkendech. Jaký byl váš první kontakt s tímto rádiem? Ladila jste jej už od malička?
Leona Vaculková: Radio Haná jsem ladila s rodiči už jako malá holka. S nadšením jsme doma poslouchali naši kamarádku Martinu Queetko Procházkovou, se kterou jezdím od malička na letní dětské tábory.

Když se poprvé rozsvítila červená a vy jste poprvé naostro promluvila naživo k posluchačům, jaké to byly pocity?
Podlomily se mi nohy, přestože jsem seděla. :-D Teď ale vážně, nejhorší ze všeho bylo odpočítávání do začátku vstupu, kdy se s každou další vteřinou stupňovalo napětí a strach, že ze sebe nedostanu ani hlásku. Když se ale konečně rozsvítila červená, všechno šlo stranou. Na ten krásný pocit až jsem domluvila a vypnula mikrofon nikdy nezapomenu.
 
Pokračujte ve čtení rozhovoru zde.

Štěpán Horák

RadioTV: Štěpáne, na vlnách Radia Haná jste necelé dva roky. Co vás vedlo za rádiový mikrofon?
Štěpán Horák: S mikrofonem jsem se cítil dobře vždycky. Na gymplu jsem si oťukal moderování u různých lokálních akademií, majálesů a podobně. Rozhodl jsem se, že chci své komunikační a organizační schopnosti rozvíjet.
Na vysoké jsem se podílel na organizaci a moderování několika festivalů, plesů, eventů a pořadu ve studentském rádiu. Po bakalářském programu jsem začal cítit potřebu jít do praxe a v Radiu Haná byl můj prozatím první a poslední pohovor.


Popište nám prosím svou přípravu na vysílání. Jak dlouho se připravujete, jaké podklady máte k dispozici.
Snažím se každodenně nasávat nové informace a mít všeobecný přehled. Pracovně se zajímám o to, co zajímá většinovou společnost s ohledem na našeho cílového posluchače. Na základě toho si pak vybírám témata do vysílání, tak aby pobavila, ale byla i nějakým způsobem zajímavá a poučná. Na spoustu věcí se ale připravovat nedá a řeší se operativně během vysílání. (Doprava, počasí, sport aj.)
 
Pokračujte ve čtení rozhovoru zde.

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!