právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

NOVINKA: Znáte Sinplus?

11. 12. 2020 - 11:17 | Poslechněte si žhavé hudební novinky bratrské kapely ze Švýcarska.

Švýcarští Sinplus, kteří byli i jedním z headlinerů Sázavafestu,
vysílají českému publiku první singl z nového EP

 
Podmanili si fanoušky na velkých českých festivalech a jejich klipy rotuji v tuzemských hudebních televizích. Řeč je o švýcarské rockové kapele Sinplus, která se hlásí s aktuálním EP „It’s Not About Being Good“. Skupina, jíž tvoří bratrské duo, má na svém kontě několik cen a nominací, včetně MTV Europe Music Award. Hudebníci na nové nahrávce mixují svůj rockový zvuk s new wave. EP předznamenává nové album, které vyjde na jaře. „Rozhodli jsme se v hudbě opustit naši komfortní zónu. Tvořili jsme instinktivně a nechali jsme muziku proudit v nejčistší podobě,“ popisují bratři Ivan (kytarista) a Gabriel (zpěvák) Broggini.
 
Čtyři písně jsou mixem rock and rollu a new wave. Je to hudba, která vznikla spontánně s živým pocitem. „V uplynulém roce jsme prošli v životě mnoha změnami i několika velmi těžkými okamžiky. Měli jsme štěstí, že jsme mohli všechno vstřebat psaním hudby. Každá píseň je příběhem, který jsme zažili, a snažili jsme se ji vyprávět bez jakýchkoli očekávání,“ doplňují. Texty se podle obou bratrů dotýkají také pocitu, že společnost diktuje pravidla, kterými na nás tlačí, abychom byli vždy lepší verzí sama sebe. „It’s Not About Being Good“ (překl. Nejde o to být dobrým) popisuje touhu vymanit se z těchto pravidel tím, že nezapomeneme, že nakonec nejde o to být dobrý nebo lepší, ale jde o to být skutečný a být věrný sám sobě,“ vysvětluje Ivan. To se podle něj odráží také v singlu Break the Rules. „Mohlo by se to zdát zřejmé, ale abychom zjistili, kdo skutečně jsme, musíme projít skrz tuto zeď a podívat se, co je na druhé straně. A o tom je naše hudba,“ uzavírá Gabriel. 

Aktuální premiéra a poslech celého EP na Lidovky.cz

Bratři Brogginiové získali několik cen a nominací, včetně MTV Europe Music Award. Když se balada "You and I", ve které se objevuje i kalifornský zpěvák a skladatel Mickey Shiloh, stala v jejich domovské zemi zlatou, stejně tak jako hudba k Evropskému šampionátu v gymnastice, byl to další signál, že se děje něco mimořádného. Sinplus měli též tu čest reprezentovat svou zemi v Eurovision Song Contest a předskakovat umělcům jako jsou třeba Roxette.
 
Tracklist
1.           Break the Rules
2.           Van Gogh
3.           Burning Man
4.           Give It Away
 

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!