právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY

ROZHOVOR: Jan Žůrek

07. 01. 2021 - 12:05 | "Chci pomoci regionální kultuře, aby byla vnímána jako pilíř společnosti, který má zásadní dopad na kvalitu našich životů", říká radní Olomouckého kraje pro oblast kultury a památkové péče Jan Žůrek.

Jan Žůrek pochází z Horky nad Moravou. Vystudoval filozofii a divadelní vědu na Univerzitě Palackého v Olomouci a již během studií se podílel na rozvoji občanského sdružení Divadlo Konvikt (později DW7, o.p.s.), kde je poslední dekádu ředitelem. Pracoval jako dramaturg a produkční na festivalech Letní filmová škola v Uherském Hradišti, Divadelní svět Brno a Divadelní Flora, která se za jeho výrazného přispění stala respektovaným mezinárodním festivalem.

V současné době se věnuje zejména fungování Divadla na cucky, za což získal i cenu města Olomouce. Jako expert a hodnotitel na divadlo, tanec a export umění do zahraničí spolupracuje s Institutem umění – Divadelním ústavem či Ministerstvem kultury ČR. Působí také jako mentor pro  Skautský institut  a Nadaci VIA, vyučuje na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého. V oblasti kulturní politiky se angažuje jako místopředseda Asociace nezávislých divadel ČR a člen kulturní komise statutárního města Olomouce. Je ženatý, má dceru a dva syny.
 
Čím žije? Jaké má cíle? Co ho baví?
Co na jeho práci říká rodina? Na co rád vzpomíná?
Zapněte si rozhovor:

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!