právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70

09. 02. 2022 - 11:59 | Slavný hitmaker by letos oslavil 70. narozeniny. Vyrazíte na vzpomínkový koncert?

Minulý rok nás sice zpěvák a skladatel Miro Žbirka opustil, ale jeho hudba a odkaz s námi zůstává dál. V roce 2022 budou jeho písně rezonovat ještě intenzivněji, protože by se v tomto roce dožil neuvěřitelné sedmdesátky. 

Na podzim se v Praze, Bratislavě a Londýně chystá velká koncertní pocta jeho písním. Legendární skladby a velké hity na nich zahrají a zazpívají hvězdy současné české a slovenské hudební scény. Všichni umělci, kteří nezištně přijali pozvání na koncerty TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70, vzdají hold tvorbě výjimečného autora a zpěváka. Při tom také určitě zavzpomínají na své zážitky s československou hudební legendou. Jména účinkujících budou zveřejňována postupně vždy s označením #mekynaveky, které bude jednotícím motivem všech aktivit spojených s poctou Miro Žbirkovi.  
 


Koncerty TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70 se uskuteční:
  • 23.9.2022 v Londýně (229 Venue) 
  • 17.10.2022 v Bratislavě (NTC Aréna) 
  • 21.10.2022 v Praze (O2 universum) 
 

Předprodej vstupenek ZDE


Každý z těchto koncertů bude výjimečnou oslavou hudby Mira Žbirky s velkou hudební a vizuální show. Co nejdříve se také objeví nový singl a videoklip. Bude to první skladba z posledního alba, kterým se uzavře více jak padesátiletá autorská cesta Mira Žbirky.  V čase lockdownu, kdy byly zrušené všechny koncerty, Meky postupně napsal nové skladby a v posledních měsících je stihl i nazpívat. Dokončením a produkcí alba Meky pověřil svého syna Davida, který na něm intenzivně pracuje v londýnském studiu KONK.  Aktuálně vyšla na DVD i poslední, třetí série televizního Doupěte Mekyho Žbirky a připravuje se i další překvapení, které fanoušci najdou na oficiálním webu a sociálních sítích Mira Žbirky. 

#MEKYNAVEKY  

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!