právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

NOVINKA: The Storm Goes On

08. 07. 2022 - 14:00 | Šestnáciletý bouřlivák na vlnách Radia Haná bojuje se svými myšlenkami.

Mladý zpěvák Vojta vydavá nový singl
a chystá své první EP


Teprve šestnáctiletý textař a zpěvák Vojtěch Plachetka, vystupující pod uměleckým jménem Vojta, vypouští do světa nový singl s názvem The Storm Goes On. Lehce temné, až severské tóny, značí velký autorský posun od autorových předchozích počinů, i když i tentokrát má na nich kompletní autorskou stopu. Na svědomí má totiž Vojta kromě zpěvu i hudbu a text. Skladbu produkoval zlínský producent Martin Kožucharov, vystupující pod uměleckým jménem rainer.“Skladba The Storm Goes On pro mě byl prostor, kam jsem mohl filtrovat svoje emoce ohledně úzkostí, který jsem v době vzniku tohoto songu zažíval. Byl jsem tehdy na konci základky a opouštěl jsem všechny svoje kamarády, protože jsme si každý vybrali jinou střední školu, a já jsem se v souvislosti s tím hodně hledal - jako člověk i jako umělec. The Storm Goes On je tedy v podstatě o neustálém vnitřním boji vašich vlastních myšlenek. Kromě toho v ní narážím na cancel culture a povrchově i na jeden vztah, který se v té době rozpadl. Výsledkem tedy je smutná, dramatická a dynamická písnička, která převážně spadá do indie popu, ale lehce se přelévá i do alternativního žánru”, říká ke své nové hudební vlaštovce Vojta.

“Vojta na svůj věk moc hezky do hudby zachycuje emoce a myšlenky, sdělením a atmosférou mě skladba hned zaujala a myslím si, že je na ní znát Vojtův umělecký posun. Sám jsem v jeho věku měl alternative rockovou kapelu, takže Vojtovy skladby jsou pro mě vlastně celkem nostalgická záležitost a příjemná změna k mé obvykle elektroničtější tvorbě,” dodává producent skladby rainer.

Skladbu při jejím vydání  doprovází i umělecký videoklip z dílny Erika Šafaříka, který vznikl pod mladou dynamickou produkcí Czech Social Production. V něm Vojta vypráví příběh celé své skladby a na konci čelí i již v názvu akcentované bouřce.

Vojta je šestnáctiletý zpěvák, textař a písničkář pohybující se převážně v žánru indie rock / indie pop. Jeho první singl I Did It Again má na platformě YouTube více než 25 tisíc zhlédnutí, jeho předchozí písně  pronikly do předních českých Spotify playlistů a úspěch slaví i na platformě TikTok. V nejbližších měsících Vojta připravuje vydání svého prvního EP, které má obsahovat některé jeho dosavadní singly a k tomu i několik překvapení.


 

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!