právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

AKTUÁLNĚ: JARNÍ NOVINKY

20. 03. 2023 - 11:53 | Tvoříme novou zahradu, těšíme se na ples, vyhlížíme přesahový Festival zdraví a o víkendu hrajeme na přání.

Poslechněte si březnové novinky:


Zahrada hospice na Svatém Kopečku

Radio Haná je rádio, které pomáhá. Zahrada v areálu Hospice na Svatém Kopečku byla dlouhý čas spíše džunglí, kterou tak klienti hospice a jejich blízcí neměli šanci jakkoliv využívat. To by se mohlo v uvažované nové zahradě změnit, navíc by se nově měla stát přístupnou i veřejnosti.   Odvážná myšlenka propojení dvou světů se již pomalu, ale jistě mění v činy. Za celou akcí stojí lidé z Dobrého místa pro život, v čele s Věrou Zukalovou, kteří pro tuto smělou myšlenku našli i odborníky, kteří jim v tom pomáhají. V realizačním týmu je například architekt Miroslav Pospíšil nebo krajinářský architekt Petr Mičola. Ambiciózní projekt dostal, název „Otevřeme zahradu“. V areálu hospice by postupně mohla kromě cest, květin, stromů a vodních prvků, vyrůst také samoobslužná kavárna a možná by se mohl otevřít průchod až k samotné bazilice.   Na tuto velkou a smělou akci, ale potřebují tito nadšenci hlavně podporu široké veřejnosti. Pokud tedy půjdete ze zoo, nakoukněte prozatím pomyslnou klíčovou dírkou do míst, kde se brána, věříme, že brzy, otevře a lidé v ní vás přivítají s otevřenou náručí i srdcem.   V případě, že byste chtěli zahradu nějak podpořit, veškeré informace najdete na webových stránkách www.dobremistoprozivot.cz/zahrada
 

POMÁHEJTE S NÁMI JEDNODUŠE PROSTŘEDNICTVÍM QR KÓDU:


 

Festival zdraví - festival s přesahem

Termíny Festivalu zdraví pro rok 2023 jsou 30.3., 6.4., 13.4. a 20.4. a těšit se opět můžeme na přední domácí terapeuty, psychology, doktory, badatele a další populární osobnosti, kteří mají k tématu nejen duševního zdraví co říci. Vždy fantastická atmosféra, skvělá komunita lidí naladěná na stejnou vlnu a úžasní hosté. To je Festival zdraví Olomouc. Podrobnosti najdete na stránkách www.festivalzdravi.cz a www.kinometropol.cz. Chcete být na akci vidět a stát se podporovatelem Festivalu zdraví Olomouc? Napište nám na info@forsberg.cz.
  • 30.3.2023 - Barbora Englischová a host - přednáška a beseda na téma "Zákon přitažlivosti", prezentace a film, křest nové knihy.
  • 6.4. Hovory ze země - Dominika a Marek - přednáška a beseda na téma "Všechno je jinak" s hostem RNDr. Ivo Novosadem a projekce filmu "Afrika! Co cítí?" a následné setkání s hosty. Moderuje Sandra Pogodová, na piano doprovází Richard Pogoda
  • 13.4. Pjér la Šé´z a host - přednáška a beseda na téma "Přímé spojení s nevědomím", a následuje beseda s Pjérem, projekce filmu - "Luis Buñuel - Mléčná dráha" a setkání s Pjérem
  • 20.4. Jiří Ledvinka a MUDr. Jan Vojáček - přednáška a beseda na téma "Božství a zdraví", následuje beseda s těmito hosty.

Přerovský ples 

Plesová sezóna je ve finále! Přijďte si 11. března zaplesat do Přerova, zazpívat si se slovenskou krasavicí Kristínou i Honzou Mlčochem a dalým dechberoucím doprovodným programem. Celým večerem v Městském domě provází šarmantní moderátorka Eva Decastelo. Vstupenky i podrobné informace jsou na oficiálním webu akce www.prerovskyples.cz.

Víkend SPECIÁL 

Nejlepší hudební výběr a aktuální informace z regionu přinášíme celý týden a samozřejmě také o víkendu. V sobotu a neděli pro vás navíc vysíláme ještě více tipů na výlety v našem kraji, s našimi oblíbenými Furtovníky Milošem a Helenkou oprašujeme krásnou Hanáčtinu v Hanácké chvilce poezie a víkendová dopoledne mezi 10:00 - 12:00 hrajeme na vaše přání.

Zahrajete si k narozeninám, svátku, k chystání obědu, na cesty nebo jen tak? Rezervujte si svůj oblíbený song v jukeboxu Radia Haná online již nyní nebo o víkendu volejte naše studio 585 22 55 88.

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!