právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

NÁŠ HLAS: Tomáš Gottwald

01. 09. 2023 - 09:44 | Vysílá zprávy, uvádí prezidenty nebo píše knihy. Čím vším žije vedoucí redakce Tomáš Gottwald?

Radio Haná vám hraje 24 hodin denně ten nejlepší hudební výběr, ale nezapomeňte, má pro vás také aktuální informace z regionu. Funguje jako jediné regionální rádio v Olomouckém kraji a tento status v  maximální míře respektuje. Radio Haná svým posluchačům denně nosí čerstvé informace z regionu ve svém zpravodajství. O to se stará vedoucí redakce Tomáš Gottwald.

“Zprávy Radia Haná, které se vysílají také na Radio SkyRock, jsou jasným a jednoduchým přehledem aktuálního dění. Vysíláme je vždy před celou hodinou a naši zprávaři v nich cílí na témata z regionu, domova, světa a sportu. Na regionální zpravodajství přitom klademe zvláštní důraz a přinášíme informace z míst, kam s naším signálem dosáhneme. Heslo je jasné - Tady jsme doma. Takže pečlivě sháníme novinky z Olomouckého a Zlínského kraje a z jejich periferie,” vysvětluje Tomáš.

Najdi, zpracuj, odvysílej

Tomáše uslyšíte ve zprávách Radia Haná nejčastěji. Je to jeho dominantní činnost ve firmě. Běžně se věnuje zprávám i celý pracovní den. Zjišťuje nové informace, telefonuje si s úřady, mluvčími, politiky, zajímavými osobnostmi, a dává dohromady data, která posluchače zajímají a jsou pro ně užitečná, překvapivá a o kterých se mluví. Tomáš tato data každou hodinu zpracovává do rádiových zpráv, které mají podobně jako zprávy textové nebo televizní zase svůj zvláštní formát. Zprávy natočí a rozešle do Radia Haná a do Radia SkyRock. Podílí se i na zprávách pro nové olomoucké Radio Metropole, ve kterých velmi žoviálně vypráví o aktuálním dění v hanácké metropoli.

Haná, Skyrock, Metropole

Vedle zpravodajství se Tomáš věnuje v naší firmě také publicistice, kdy na každé pondělí na Radiu Metropole připravuje Pondělní podcast se zástupci městských příspěvkových organizací nebo se zástupci  města a povídá si s nimi o zajímavostech jejich práce. Tomáš je také moderátorem naší eventové agentury ForsBerg a soustředí se hlavně na moderování seriózních akcí. Jeho velkou výhodou na trhu je, že dovede moderovat i v angličtině. A tím získává velmi zajímavé zkušenosti. Ve svých referencích má např. uvedení dvou prezidentů, česko anglické moderování mezinárodní pěvecké soutěže nebo přímý televizní přenos ceremoniálu v angličtině ze světového poháru ve stolním tenisu, který sledovaly stovky milionů diváků (ano, přenos mířil primárně do Asie).

Polibek Choroby

Poslední horkou novinkou z Tomášova života je vydání jeho spisovatelské prvotiny. Jako autor Tom Gottwald v uplynulých týdnech debutoval se svou temnou sci-fi novelou jménem Polibek Choroby, v níž vtahuje čtenáře do roku 1908 do carské Rusi. Na Sibiři se totiž objevila neznámá nemoc, která kosí lidi v obydlených oblastech tajgy. Z Petrohradu míří na místo mladý talentovaný lékař Michail, který už dokázal vymýtit nejednu neznámou nákazu, ovšem tentokrát ho čeká velmi tvrdé sousto. Zjišťuje, že lidé v centrální Sibiři o nové nemoci mluví jako o někom živém. Jako o někom, kdo je zasypává polibky. Dokáže se Michail ubránit polibkům Choroby? Novela Polibek Choroby je k dostání v nakladatelství Golden Dog a v předních českých knihkupectvích.
Foto: Olomoucký Report

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!