právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

NOVINKA: Kapela Tiket

22. 09. 2023 - 13:32 | Vítězové talentové soutěže Objev roku Radia Haná vydávají nový singl a odpovídají na naše dotazy.

Představení kapely, členové, historie

Havířovská skupina TIKET vznikla v červnu roku 2021, kdy se rozhodla podpořit znovuzrozený pop-punk, který ve světě nastartovali umělci jako Travis Barker, Machine Gun Kelly a Yungblud. Její členové se jmenují Jéňa Jaroš (zpěv), Erik Bubík (bicí), Adam Foldyna (baskytara) a Kevin Majtán (kytara).

V roce 2022 vydali svůj debutový singl „Proč“ společně s videoklipem, se kterým se také přihlásili do celostátní soutěže Objev roku rádia Haná aneb hledáme nové Radečky 2022. Hudební skupině TIKET se podařilo v této soutěži probojovat do finále a získat titul Objev roku 2022 Rádia Haná. O pár týdnů později skupina opět uspěla v další multižánrové celostátní soutěži od hudební televize Óčko a stala se Óčko talentem. Díky svým úspěchům si kluci zahráli na známých festivalech jako je Votvírák 2022 nebo Džemfest 2022. V roce 2023 skupina TIKET vydává svůj další nový singl „Netflix & Chill“, a to díky výhře v soutěži Objev rádia Haná.
 

Jak se Vám líbil Objev rádia Haná

Bylo to něco neskutečného! Když jsme se účastnili této soutěže, tak jsme spolu nehráli ještě ani rok, takže jsme si moc šancí na vítězství nedávali. Do dnes si pamatuji, jak nám přišel email s informací, že postupujeme do finále v Olomouci, kde se rozhodne o vítězi. Nemohl jsem tomu uvěřit a skákal jsem radostí. O to větší emoce to byly, když v Olomouckém Bounty rock cafe nás vyhlásili jako vítěze. Tehdy jsem nedokázal dostat ze sebe ani větu, byl jsem plný dojmů a štěstí, protože se nám neznámým klukům z Havířova začal plnit jejich dětský sen. Jsme moc rádi, že rádio Haná takto podporuje regionální kapely a pomáhá malým muzikantům, jako jsme my.

Jak se Vám spolupracovalo se studiem - Ta-musica?

Výborně! Dan Kašpar a Alois Pospíšil jsou mistři ve svém oboru. Celé nahrávání probíhalo v přátelském duchu a cítil jsem se tam osobně moc příjemně. Ve studiu jsme strávili 2 dny a podařilo se nám nahrát náš nový singl Netflix & Chill. Ve studiu jsme se taky potkali s kluky z O5 a Radeček, s kterými jsme všechno konzultovali, aby náš nový singl byl ten správný hit do rádia. Celá spolupráce se studiem Ta-Musica nás moc bavila a určitě tam rádi zase zavítáme.

O čem je novinka, videoklip, text?

Naši novinku Netflix & Chill napsal náš baskytarista Adam pro svoji manželku. Vzpomínám si, že když ji donesl na zkušebnu, tak jsem hned řekl „Jo! To bude hit!“ a začali jsme hrát. Písnička vypráví o romantických chvilkách mezi mužem a ženou, kteří se rádi spolu koukají na filmy nebo seriály. Samozřejmě všichni víme, jak takové to „koukání“ na filmy končí. K singlu jsme tedy natočili videoklip, který by přesně vystihoval podstatu věty „budeme se spolu koukat na film“. Celé jsme to vzali komicky a o scénář, režii a kameru se špičkově postaral Vladimír Špička. Ve videoklipu společně s námi hraje i krásná herečka Matylda Königová. Celý videoklip najdete na našem youtube a budeme moc rádi, když se na něj všichni čtenáři podívají.

Čím žijete a jaké jsou vaše plány?

Tak jako každá normální kapela žijeme převážně pro ženy, pivo a Rock&Roll. Hudba je něco, co nás baví a doufáme, že nás jednoho krásného dne bude také živit. Milujeme hudbu, koncerty a chceme žít každý den jako pravé rockové hvězdy. Naše texty dávají lidem lásku, potěšení a předávají naše osobní zkušenosti. Do dnes si pamatuji, jak mi jedna paní řekla, že ji naše texty pomohly z těžké životní situace. A to je přesně to, co na tom miluji a proč to chci dělat. Hudba je krásná terapie a zároveň neskutečný živel, který nás nabíjí každý den pozitivní energií. Z toho důvodu jsme se rozhodli nahrát naše debutové album, které se vám určitě bude stejně líbit, jako nám. Na podzim nás také čekají klubové koncerty, které teď budeme postupně zveřejňovat a lidé se o nich mohou dozvědět na našich sociálních sítích.

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!