právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

INSTACALL: Katka Marie Tichá

12. 04. 2021 - 17:00 | Nová deska i nominace na hudební ceny Anděl. I to jsme rozebrali s Katkou v odpoledním Instacallu na Instagramu Radia Haná.

 

Kateřina Marie Tichá

Instacall

Pondělí 12. 4.

17:00

 

Kateřina Marie Tichá vydává třetí píseň z debutového alba Sami

Autorka a zpěvačka Kateřina Marie Tichá vydává po písních Sami a Zničená zem třetí singl z úspěšného debutového alba Sami, za které byla rovněž nominovaná v Hudebních cenách Anděl v kategorii Objev roku 2020. „Divoká je písnička o svobodě. O odvaze vydat se svou vlastní cestou, na které můžeš sám volit rychlost i směr,“ říká o skladbě její autorka.

Píseň je také jediným duetem na albu. Kateřina jej nazpívala s Davidem Stypkou.  Skladbu Divoká spolu s lyric videem vydává nahrávací společnost SinglTon, jež si dala za úkol průběžně připomínat tvorbu a osobnost zpěváka, kytaristy a skladatele Davida Stypky, se kterým podepsala v roce 2015 exkluzivní smlouvu a tím zahájila vzájemnou spolupráci. V roce 2016 vyšlo EP Jericho. V roce 2017 album neboj. V roce 2019 vyšel v reedici debut Čaruj.Na pozim 2021 bude dokončeno nové Davidovo album Dýchej. Na této nahrávce pracuje producent Martin Ledvina, společně se členy skupiny Bandjeez (Pavel Sotoniak - klávesy, Matěj Drabina - bicí, Maro Zeman - basová kytara). Kolekce 10 nových písní která vznikala v průběhu posledních dvou let je nazpívaná. Zbývá dotočit nástrojové party, dozpívat vokály a pokusit se nahrávce vtisknout takový sound, o kterém tvůrci společně s Davidem diskutovali,” přibližuje vznik alba Martin Červinka, jednatel společnosti SinglTon a dodává: „Aktuálně bychom rádi připomněli nedávnou spolupráci Davida Stypky s Kateřinou Marií Tichou ve společné písni Divoká, která se objevila na zpěvaččině kritikou i posluchači oceňovaném autorském albu Sami.” 

Nahrávací společnost stojí také za organizací finanční sbírky pro přítelkyni Davida Stypky a jejich tří malých dětí. Sbírka je stále otevřena zde.  

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!