právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

ROZHOVOR: Radovan Dluhý Smith

24. 01. 2022 - 10:37 | Vyhrajte novou knihu Hazard s nebesy o ovlivňování počasí a podívejte se na rozhovor s dalším zajímavým hostem Radia Haná.

Radovan Dluhý-Smith, nezávislý badatel, analytik a vysokoškolský kantor Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, na níž od roku 2008 přednáší na katedře rozvojových a environmentálních studií. Věnuje se počasí a možnostem jeho ovlivňování a dopadům na společnost, které to má. Žil a studoval svůj obor v USA. Pracoval při rozvojových projektech v Ekvádoru a Mexiku. Byl také konzultantem OSN ve Vídni. Své pohledy na dění prezentuje na webu www.radovan.org.

V rozhovoru rozebíráme jeho vysokoškolský obor, dále ovlivňování počasí, kde se používá, jak se lidé pokoušejí změnit klima, jaké to má následky. A řešíme také knihu Hazard s nebesy, v níž americký profesor Fleming shrnuje snahy ovlivnit počasí v průběhu naší historie. Radovan byl odpovědným redaktorem překladu této knihy, kterou můžete vyhrát v naší emailové soutěži,

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

"Radovan má příjmení Smith po první ženě z USA, ale po kom má své české příjmení?" Odpověď hledejte ve videu níže. Novou knihu vyhraje prvních 10 správných odpovědí zaslaných na email soutez@radiohana.cz.
 

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!