právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

» Skyrock

Nalaďte si SkyRock

Nejlepší rocková muzika na Hané? To je SkyRock!

Chci poslouchat SKYROCK. Hned!


Už jste slyšeli o rockovém programu Radia Haná? Jmenuje se SkyRock a naladit si jej můžete 24 hodin denně. O SkyRocku se bavíme s majitelem Radia Haná RNDr. Pavlem Foretníkem.

Pane Foretníku, co je SkyRock?
Dobrý den, SkyRock je odpojovaný program Radia Haná. To znamená, že je součástí jeho vysílání, avšak hudební formát je poněkud odlišný. Důvodem je skutečnost, že v současném éteru chybí nabídka hudby, kterou právě SkyRock přináší. Podstatnou část hudebního obsahu tvoří "melodický rock", zasazený do běžného vysílacího schematu Radia Haná, které je dáno jeho licencí. Posluchač tedy nepřijde o zprávy, novinky, glosy, zajímavosti, akční události. Nechybí ani informace o počasí a dopravní hlášení. Melodický rock je široký pojem, ale vystihuje hudební obsah programu stanice. Takový formát hudební stanice je u nás vyjímečný a ohlasy posluchačů SkyRocku jsou velmi příznivé.
 
Melodický rock, to je Skyrock!


Kdy se SkyRock ozval poprvé?
Vysílání SkyRocku bylo zahájeno v Olomouci, kde Radio Haná získalo frekvenci 100,0 MHz, a která umožnila vysílat první odpojovaný program s modifikovaným hudebním obsahem.
 
Tady je SkyRock doma (a všude jinde ho posloucháte online):


Komu je SkyRock určený?
​SkyRock je určený především posluchačům, kteří mají zájem o hudbu, vybočující z tzv. "mainstreamu". Na většině stanic, hrajících současnou populární hudbu, můžete slyšet prakticky to samé. Radio Haná SkyRock je rozšířením tohoto omezení, které je určeno širokému spektru posluchačů, avšak většinou se jedná o starší posluchače, kteří mají rádi hudbu, ve které vyrůstali anebo ty kterým současná populární hudební tvorba nic neříká.

Můžete nám ještě trochu přiblížit hudební zaměření SkyRocku?
​Jak už jsem uvedl, jedná se o hudbu netypickou pro většinu rozhlasových stanic. Posluchači si vychutnávají například rockové lahůdky od konce šedesátých let až po současnou rockovou tvorbu. Program zahrnuje klasický rock, bluesrock, blues, jižanský rock ale i moderní rock.
 
V jinglech SkyRocku slyšíte staniční hlas Radia Haná Jiřího Dvořáka:


Kde se vzal název SkyRock?
​SkyRock byl původně pouze pracovní název pro odpojovaný program Radia Haná - Olomoucko, se kterým přišel ředitel radia, David Foretník. Později se ukázalo, že vystihuje přesněji jeho poslání, a v současné době je již mezi posluchači dobře znám.

Děkujeme za odpovědi.

Také díky. na závěr chci říci, že SkyRock už má za sebou několikaletou existenci, která ukazuje, že jeho vyjímečný hudební formát, zasazený do vysílání radia Haná, je správnou volbou. Přináší alternativní hudbu, která oproti ostatním rozhlasovým stanicím vysílajícím pouze populární hudbu nebo různé hardrockové a metalové modifikace rocku, nabízí hudbu, jaká lidem jinak chybí. Přál bych si, aby SkyRock získával nové posluchače, kteří naleznou v jeho hudbě zálibu. Stává se totiž, že kdo si jednou SkyRock pustí, už ho nikdy neopustí!

Chci poslouchat SKYROCK. Hned!

 
Máte chuť zjistit, o čem jsme ve skutečnosti mluvili? 
Pusťte si Skyrock do uší právě teď!

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!