právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY
 
 

Ano, oholíme hejtmana!

16. 10. 2018 - 01:00 | Rozhodněte, komu má na účet poslat 300.000 korun!

A kde se vezmou peníze? Pochází z charitativní akce nazvané Deník holí hejtmana.

Hejtman dlouhodobě dává svůj poslanecký plat na charitativní účely, před několika měsíci souhlasil, že se pod dohledem Deníku zapojí do větší charitativní akce. Radio Haná vše sledovalo a pomáhalo s propagací. Vše spočívá v tom, že kdokoliv z Olomouckého kraje mohl nominovat kohokoliv ze svého okolí, o němž věděl, že potřebuje peníze na dobrou věc.

„Osm z přihlášených projektů jsme mohli s čistým svědomím pustit do finále. Se všemi jsme naše čtenáře v uplynulém čtvrt roce seznámili v novinách i na webu. Teď už bude na čtenářích, aby rozhodli, komu dají nejvíce hlasů a komu tedy poputují peníze,“ řekl zástupce ředitele redakcí Deníku Martin Nevyjel.

Hlasovat můžete pro tyto projekty:
1/ Projekt pro přímou pomoc YeahCoach
2/ Spolek Diké - Poradna pro zadlužené
3/ Hrazený rozvoz postižených dětí Mohelnice
4/ Seniorklub Cholina
5/ Perinatální hospic Dítě v srdci
6/ Spolek pro hipoterapii Ryzáček
7/ Kafrárna Jeseník
8/ Nezisková organizace Děti dětem

Peníze na správné místo

Deník s Radiem Haná dohlídnou na to, aby hejtman poslal svůj plat právě na tyto účely. A co je důležité, nepůjde jen o jeden plat. „Do akce zapojíme i veřejnost, takže vytvoříme konto, kam mohou podnikatelé, firmy, ale i běžní lidé posílat příspěvky. Hejtman pak stejnou sumu pošle ze svého. Když tedy nějaká firma pošle 10 000 korun, musí hejtman dát také 10 000. A to až do výše 300 000 korun,“ vysvětlil už na začátku akce pravidla Martin Nevyjel.

Hejtman při neformálním setkání prohlásil, že jestli se lidé skutečně pošlou oněch 150 000 korun, tak dá nejen dalších 150 000 ze svého, ale ještě obětuje i svůj knír. „Když jsem to slíbil, tak to udělám. Klidně se nechám oholit. Finančně…i pod nosem,“ potvrdil. Výsledky hlasování hejtman se zástupci Deníku veřejně oznámí na podzimní akci Setkání s hejtmanem, kterou Deník každoročně pořádá. Možnost hlasovat čtenáři mají ještě několik týdnů.
 

Zapojte se do hlasování  na stránkách Deníku.

Ozvěte se nám

Ozvěte se nám

585 22 55 88
585 22 55 88 dopravní zpravodajství