právě hraje
PSLOUCHEJ
ŽIVĚ
HANÁPLAY SKYROCKPLAY

AKCE: Notování 2021

Už v sobotu 28. srpna zábřežskými ulicemi zazní nejznámější melodie z filmů. Buďte u toho.

V sobotu 28. srpna 2021, letos opět v posunutém termínu, zazní Zábřehem a jeho ulicemi filmová hudba. Pod širým nebem v rámci akce Notování Zábřehem představí zábřežský orchestr svůj zbrusu nový repertoár filmové hudby. Chybět nebudou skvělí zpěváci, sbory, videoprojekce ani světelná show a další překvapení.

Hudební program open-air akce Notování Zábřehem již po čtvrté, pod taktovkou Dechového orchestru Zábřeh a města Zábřeh, odstartuje v 17 hodin na Masarykově náměstí v Zábřehu. „Podobně jako v předchozích letech plánujeme také program v místních kavárnách,” zve Vít Komárek, jeden z organizátorů akce. Zlatým hřebem večera bude Koncert filmové hudby orchestru se sólisty, sborem a tematickou videoprojekcí - se zbrusu novými filmovými kousky, které diváci od orchestru ještě neslyšeli. Letos například legendární melodie z filmů, jako je Sám doma, Shrek nebo filmů Marvel …a spousta dalších. Organizátoři plánují odtajňovat postupně. Filmový zážitek podpoří akční tematické záběry z filmů, promítané na velkou LED obrazovku. Koncert stejně jako v předchozích letech startuje za světla, končí za tmy a jeho součástí je propracovaná světelná show, což zážitek diváka ještě více umocní. „Přípravy jsou ještě náročnější než posledně. Na zkoušení nových skladeb máme prakticky jen prázdniny, protože jsme kvůli COVIDu nemohli víc než půl roku zkoušet. O to víc se ale snažíme vše rychle dohnat, aby byl celkový výsledek alespoň tak dobrý jako v předchozích letech,“ dodává Pavel Smoroj, člen organizačního týmu.

Večerní koncert Dechového orchestru Zábřeh již při prvním ročníku zaplnil plochu Masarykova náměstí, podívat se přišlo přes 3 tisíce lidí. Druhý roční předčil všechna očekávání a odhady hovoří o 4-5 tisících divácích. V roce 2020 byl kvůli opatřením COVID limitovaný vstup na náměstí, kdy bylo umožněno do prostoru pod podiem vpustit pouze omezený počet lidí. „To dalo prostor k tomu, abychom akci rozšířili online, divákům na dálku,“ směje se Vít Komárek. Poprvé byl tak celý filmový koncert live streamovaný prostřednictvím sociálních sítí, což celkový dopad akce ještě znásobilo. Podle statistik mělo dosah přes 25 tisíc uživatelů. „LIVE verzi koncertu plánujeme i letos,“ dodává s tím, že diváci se odkazy i vše ostatní včas dozví na sociálních sítích orchestru i samotné akce.

Vstup je po celý den volný. Akce se koná za podpory Olomouckého kraje a města Zábřeh.

Facebook: www.facebook.com/events/750916905605710
Web: www.notovanizabrehem.cz

Ozvěte se nám

Procházka pamětí Radia Haná - vracíme vaše vzpomínky!!